Динозаврите посегнаха към короната на Голдън Стейт

Торонто поведе на Воините с 2:1 победи във финала на НБА

07:02 - 06 Юни 2019
3008

Торонто Раптърс нанесе звучен шамар на шампиона на НБА Голдън Стейт Уориърс, печелейки мач номер 3 от финалната серия със 123:109 като гост. Така канадците поведоха с 2:1 победи.

В зала "Оракъл арина" динозаврите дръпнаха още през първата четвърт, когато поведоха с 36:29, а след това затвърдиха позициите си и с минимален успех във втората част.

Любопитен факт беше, че Воините не победиха нито в една от четвъртите в двубоя, отстъпвайки и в останалите две - 31:36 и 26:27.

Най-резултатен в срещата беше лидерът на Голдън Стейт Стеф Къри, който наниза 47 точки в коша на канадците, но всички останали негови съотборници се представиха доста под очакванията и нивото им, което в крайна смека се оказа и решаващо за крайния изход.

Кауи Лионард беше водеш реализатор на Раптърс в двубоя с 30 точки, а Кайл Лоури добави 23 за успеха на гостите. Крилото на Торонто Паскал Сиакам, който преви изключителен сезон в НБА, се отчете с 18 точки, колкото отбеляза и Дани Грийн.

Мач номер 4 от серията е след два дни, отново в залата на Голдън Стейт Уориърс в Оукланд.