Дончич наниза 41 точки за триумф на Далас Маверикс

11:25 - 29 Ноември 2023
1713

Лука Дончич се отличи с 41 точки, 9 борби и 9 асистенции при успеха на Далас над гостуващия Хюстън със 121:115 в мач от последния кръг в Група Запад B на NBA in-season tournament. Двата отбора завършиха с баланс от по 2 победи и 12 поражения и не успяха да се класират за четвъртфиналите на първото издание на надпреварата. Алперен Шенгюн завърши с 31 точки, 9 борби и 6 асистенции за гостите.

Бостън надделя над гостуващия Чикаго със 124:97 и завърши на първо място в Група Изток С, с което се класира за елиминациите на NBA in-season tournament. Джейлън Браун изпъкна с 30 точки, 8 борби и 6 асистенции за домакините. Чикаго допусна седмо поредно поражение при гостуване в лигата.

Джулиъс Рандъл постигна "дабъл-дабъл" с 25 точки и 20 борби и помогна на Ню Йорк да надделее над Шарлът със 115:91 и с баланс от 3 победи и 1 загуба да заслужи "уайлд кард" от Група Изток В за елиминациите на NBA in-season tournament, в които ще играе срещу Милуоки на 5 декември.

Янис Адетокунбо изпъкна с 33 точки и 10 борби, а Деймиън Лилард наниза 32 точки и даде 9 асистенции, с което помогнаха на гостуващия Милуоки да спечели срещу Маями със 131:124 и да си осигури първото място в Група Изток В и класиране на четвъртфиналите на NBA in-season tournament. Бам Адебайо беше най-добър за домакините с 31 точки и 10 борби.

Минесота спечели срещу гостуващия Окллахома Сити със 106:103, но и двата отбора бяха елиминирани от NBA in-season tournament. Антъни Едуардс реализира 21 точки за успеха, а Рюди Гобер се отличи със 17 точки и 16 борби. Шей Гилджъс-Аликзандър завърши с 32 точки за Оклахома.

Донован Мичъл блесна с 40 точки и 11 борби, а Кливланд надделя над гостуващия Атланта със 128:105, но и двата отбора отпаднаха от NBA in-season tournament.