Допълнителни екипи на жандармерията ще помагат за опазване на обществения ред по време на празниците

Новини
16:21 - 20 Декември 2025
817
Допълнителни екипи на жандармерията ще помагат за опазване на обществения ред по време на празниците

Допълнителни екипи на Дирекция „Жандармерия“ ще помагат на колегите си от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) и Областните дирекции на МВР (ОД на МВР) за опазване на обществения ред в дните около предстоящите празници, съобщават на сайта на МВР.

В София, освен традиционното присъствие в града, са осигурени и още наряди, които да подпомагат силите на реда в района на Централната гара, коледните базари и големите търговски центрове и летището.

Допълнителни екипи има насочени и към други четири големи града – Варна, Бургас, Пловдив и Велико Търново. Те ще работят основно на местата, на които се очаква голямо струпване на хора – тържища, големи търговски и транспортни центрове.