Дортмунд и Лацио с нова стъпка към 1/8-финалите в Шампионската лига

Ерлинг Холанд вече има повече отбелязани голове в турнира от Роналдо и Зинедин Зидан

08:45 - 25 Ноември 2020
1376

Борусия Дортмунд се наложи с 3:0 като домакин на Брюж от група „F“ и по този начин направи още една стъпка към класирането на осминафиналите на Шампионска лига.

Домакините можеха да поведат в резултата още във 2-ата минута, но Ерлинг Холанд пропусна да се разпише.

Борусия Дортмунд поведе в резултата в 18-ата минута. Джейдън Санчо с чудесен извеждащ пас намери Ерлинг Холанд. Норвежецът изскочи сам срещу Симон Миньоле и вкара топката в долния му десен ъгъл.

Миньоле направи добро спасяване в 32-ата минута, отразявайки удара на Томас Дилейни.

Вратарят на Брюж се наложи отново да се намесва в 43-ата минута, избивайки нов удар на Дилейни.

Борусия Дортмунд поведе с 2:0 в 45-ата минута. Джейдън Санчо стреля от пряк свободен удар, от дъгата на наказателното поле на Брюж, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Миньоле.

Пред Санчо се откри нова добра възможност в 48-ата минута, но Миньоле успя да спаси удара му.

Борусия Дортмунд отбеляза трети гол в 60-ата минута. Вормер допусна много груба грешка и подари топката на Ерлинг Холанд, който вкара топката във вратата на Миньоле.

След тази победа Борусия Дортмунд е първи в групата с 9 точки, а Брюж е трети с 4 точки.

Ерлинг Холанд е едва на 20-години, но вече има повече отбелязани голове в Шампионска лига от Роналдо и Зинедин Зидан.

Норвежкият футболист се разписа на два пъти за успеха на Борусия Дортмунд с 3:0 при домакинството на Брюж. Така той вече има 16 гола в Шампионска лига.

През настоящия сезон Холанд има шест гола в турнира в четири мача.

Норвежецът има 16 гола в 12 мача в Шампионска лига. По този начин той изпреварва някои от най-добрите играчи в света.

Бразилската легенда Роналдо е отбелязал само 14 гола в Шампионска лига.

Зинедин Зидан също има само 14 гола в турнира.

Холанд има дълъг път, за да стане най-добрият голмайстор в Шампионска лига.

Кристиано Роналдо е на върха със своите 132 попадения в турнира, Лионел Меси е втори със 118 гола, Раул е със 71, Роберт Левандовски – 70, Карим Бензема – 67.

Лацио победи с 3:1 като домакин Зенит Санкт Петербург.

„Римските орли“ поведоха още в 3-ата минута, когато Лукас Лейва подаде към Чиро Имобиле, който с много хубав параболичен удар вкара топката във вратата на Кержаков.

Лацио удвои своята преднина в 22-ата минута. Хоакин Кореа направи добър пробив, след което подаде към Марко Пароло, който с удар от разстояние вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Кержаков.

Зенит бързо намали пасива си, правейки резултата 1:2 в 25-ата минута. Ракитски подаде към Дзюба, който овладя добре топката с гръб към вратата на Лацио, след което се обърна и вкара в долния десен ъгъл на вратата на Рейна.

Лацио направи много сериозен пропуск в 28-ата минута. Луис Алберто излезе сам срещу Михаил Кержаков, но вратарят на Зенит спаси удара му.

Домакините пропиляха нова страхотна възможност в 40-ата минута. Хоакин Кореа с едно докосване изведе Марко Пароло сам срещу Кержаков, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Зенит.

В добавеното време на първата част Кержаков направи добро спасяване, отразявайки удара на Мануел Ладзари.

Съдията Майкъл Оливър свири дузпа за Лацио в 54-ата минута за нарушение на Вилмар Бариос срещу Чиро Имобиле в наказателното поле на Зенит.

Имобиле реализира дузпата, вкарвайки своя втори гол в двубоя и правейки резултата 3:1.

Лацио можеше да вкара и четвърти гол в 85-ата минута, но Кержаков отрази удара на Ведат Мурики.

С тази победа Лацио е втори в групата с 8 точки, а Зенит е последен с 1 точка.