Драма в дербито на Чехия (ВИДЕО)

11:12 - 25 Септември 2023
1928

Изключителна драма се разигра в добавеното време на дербито на Чехия между Славия Прага и Спарта Прага. Мачът завърши наравно 1:1, но най-интересните събития се случиха дълбоко в добавеното време.

Домакините от Славия поведоха в 58-ата минута, когато Юречка реализира дузпа, а 2 минути преди края реферът показа по един червен картон на играчи от двата отбора.

Стигна се до 97-ата минута, когато футболистите на Славия Прага организираха бърза контраатака и Читил отбеляза гол за 2:0, което взриви стадиона.

Феновете на Славия предвкусваха победата, но реферите имаха друго мнение по въпроса. ВАР разгледа ситуация в наказателното поле на Славия точно преди началото на контраатаката и бе установена игра с ръка, което доведе до дузпа за Спарта и незачетен втори гол на Славия.

Лукас Хараслин отбеляза от 11-те метра в 10-ата минута на добавеното време, като отпразнува гола в стил Лионел Меси – свали фланелката си и я показа на публиката.