Драма в Хамбург: Мачът между Хърватия и Албания завърши без победител

Евро 2024
19:49 - 19 Юни 2024
4471

Хърватия и Албания изиграха драматичен мач, който завърши без победител - 2:2.

Казмин Лачи даде аванс на албанците в 11-ата минута, но попадение на Андрей Крамарич в 74-ата и автогол на Клаус Джазула в 76-ата минута дадоха преднина на "ватрените". В петата минута на добавеното време Джазула се реваншира за автогола си и донесе точката на селекцията на Силвиньо.

И двата тима са с по една точка в група "B", която е оглавявана от Испания и Италия, които имат по три. "Ла роха" и "Скуадра адзура" се срещат в четвъртък от 22:00 часа.

В 11-ата минута Ясир Асани центрира в наказателното поле, където Казим Лачи с глава успя да насочи топката във вратата на Доминик Ливакович.

Албанците тръгнаха на контраатака в 19-ата минута, но Байрами се забави, което позволи топката да му бъде отнета и "ватрените" от своя страна да организират атака, но тя завърши с удар встрани на Крамарич.

В 29-ата минута Елсед Хисай стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Две минути след това Ливакович се намеси много добре при изстрел на Аслани, който бе оставен сам срещу хърватския страж.

В края на първата част Ливакович отрази лек удар на Рей Манай с глава.

Томас Стракоша се справи с изстрел на Матео Ковачич в 53-ата минута. В следващите минути "ватрените" все повече затягаха обръча около наказателното поле на Албания, но без успех.

В 67-ата минута Байрами бе на добра позиция, но стреля неточно.

В 74-ата минута Хърватия се върна в мача. Андрей Крамарич прекара топката през краката на Хисай, за да я прати във вратата на Стракоша за 1:1.

Само минута след това хърватите имаха нов добър шанс, но Будимир и Пашалич не успяха да нанесат решителен удар, а Стракоша се справи с опасността.

В 76-ата минута момчетата на Златко Далич стигнаха до обрата.

Анте Будимир върна към Лука Сушич, който отправи удар, който бе блокиран, но след това топката се отби във влезлия като резерва Клаус Джазула и влетя в мрежата на Стракоша за 2:1.

В петата минута на добавеното време албанците отново изравни резултата. Джазула се реваншира за автогола си, пращайки топката във вратата на Ливакович за 2:2.

Хърватия - Албания 2:2

0:1 Казим Лачи 11', 1:1 Андрей Крамарич 74', 2:1 Клаус Джазула 76', 2:2 Клаус Джазула 90+5'

Състави:

Хърватия: 1. Доминик Ливакович, 22. Йосип Юранович, 6. Йосип Шутало, 4. Йошко Гвардиол, 14. Иван Перишич (84 - 19. Борна Соса), 10. Лука Модрич -к, 11. Марсело Брозович (46 - 15. Марио Пашалич), 8. Матео Ковачич, 7. Ловро Майер (46 - 25. Лука Сушич), 17. Бруно Петкович (69 - 16. Анте Будимир), 9. Андрей Крамарич (84 - 26. Мартин Батурина)

Резерви: 12. Недялко Лабрович, 23. Ивица Ивушич, 2. Йосип Станишич, 3. Марин Понграшич, 5. Мартин Ерлич, 15. Марио Пашалич, 16. Анте Будимир, 18. Лука Иванушец, 19. Борна Соса, 20. Марко Пяца, 21. Домагой Вида, 24. Марко Пашалич, 25. Лука Сушич, 26. Мартин Батурина

Треньор: Златко Далич

Албания: 23. Томас Стракоша, 4. Елсеид Хусай, 6. Берат Джимсити -к, 5. Арлинд Айети, 3. Марио Митай, 21. Кристиан Аслани, 20. Илбер Рамадани (84 - 26. Арбер Хоха), 14. Казим Лачи (72 - 8. Клаус Джазула), 9. Ясир Асани (63 - 15. Таулант Сефери), 7. Рей Манай (85 - 19. Мирлинд Даку), 10. Недим Байрами

1. Етрит Бериша, 12. Елхан Кастрати, 2. Иван Балиу, 8. Клаус Джазула, 11. Армандо Броя, 13. Енеа Михай, 15. Таулант Сефери, 16. Медон Бериша, 17. Ернест Мучи, 18. Ардиан Исмаили, 19. Мирлинд Даку, 22. Амир Абраши, 24. Мараш Кумбула, 25. Насер Али, 26. Арбер Хоха

Треньор: Силвиньо