Драма в Копенхаген остави Ман Юнайтед на дъното

11:11 - 09 Ноември 2023
1942

Манчестър Юнайтед загуби с 3:4 от ФК Копенхаген в един от най-зрелищните сблъсъци от началото на сезона в Шампионската лига.

"Червените дяволи" поведоха набързо с два гола на бившия футболист на датския тим Расмус Хойлунд, но всичко се обърка за тях в края на първото полувреме с директния червен картон на Маркъс Рашфорд.

Домакините веднага се възползваха и изравниха с попадения на Мохамед Елиунуси и Диого Гонсалвеш от дузпа.

През второто полувреме Юнайтед също получи наказателен удар и Бруно Фернандеш не сгреши, но в заключителните 10 минути на срещата Лукас Лерагер и 17-годишния Рууни Барджи донесоха знаменитата победа на ФК Копенхаген.

"Червените дяволи" се смъкнаха на последното място в класирането с 3 точки, а пред тях са Галатасарай и ФК Копенхаген с по 4. Водачът Байерн (Мюнхен) има пълен актив от 12 точки и е вече е сигурен осминафиналист.

Преди две седмици отборът на Ерик тен Хаг постигна драматична победа с 1:0 над датския тим на "Олд Трафорд". Единствения гол отбеляза Хари Магуайър в 72-ата минута, а дълбоко в добавеното време Андре Онана спаси дузпа.