Дукажини доказа на Левски, че е слаб

"Сините" с хеттрик от загуби в Турция

17:52 - 23 Януари 2024
3588

Левски допусна трета поредна загуба в контролите си по време на лагера в Турция, след като отстъпи с 1:2 от косовския Дукажини. Иван Андонов допусна два бързи гола в началните минути на срещата, а единственото попадение за „сините“ реализира Джавад Ел Джемили през второто полувреме.

Дукажини поведе в резултата още в 7-ата минута. Блеринд Морина стреля от фал и прати топката във вратата на Иван Андонов.

Косовският отбор поведе с 2:0 в 14-ата минута. След центриране в наказателното поле на Левски Бешир Исени бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката за втори път във вратата на Иван Андонов.

"Сините" направиха груба грешка при едно разиграване в 16-ата минута. Пасът на Чандъров бе пресечен. Иляса Зулфиу излезе сам срещу Иван Андонов, но вратарят успя да се намеси и да спаси, избивайки топката в корнер.

В 21-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Дукажини, където Кристиан Димитров бе изпуснат стреля с глава, а топката срещна напречната греда.

В 33-ата минута последва центриране в наказателното поле на Левски. "Сините" не реагираха по възможно най-добрия начин и топката попадна на крака на Ардин Далку, който стреля, но неточно в аут.

Стивън Гаоте получи добър пас в 37-ата минута, след което се справи с един футболист на Дукажини, влезе навътре и стреля, но над напречната греда в аут.

Две минути по-късно Дейвид Михалев бе фаулиран на дъгата на наказателното поле на Дукажини. Марин Петров стреля в 40-ата минута, но прати топката над напречната греда в аут.

В 42-ата минута Левски получи правото да изпълни нов пряк свободен удар в опасна близост до вратата на Дукажини. Марин Петков нанесе много опасен удар, но косовският вратар се намеси сигурно и спаси.

Блеринд Морина стреля от фал в 45-ата минута, но Иван Андонов се намеси и изби в корнер.

В 62-ата минута Уелтон изведе вляво Асими Фадига, който комбинира отлично с Асен Митков. Младокът стреля от движение, но стражът на Дукажини изби в корнер.

В 71-ата минута Патрик Габриел-Галчев се надигра вдясно със съперник и даде хубав пас по земя към Фадига. Французинът шутира с десния крак и нацели напречната греда на Дукажини.

Левски направи резултата 1:2 в 75-ата минута. Патрик-Габриел Галчев подаде към Джевад Ел Джемили, който стреля от разстояние, вратарят на Дукажини не се намеси добре и топката влетя във вратата му.

Хубав пробив на Ел Джемили, който навлезе в наказателното поле на Дукажини и стреля опасно, но вратарят на косовския тим спаси.

Следващата контрола на Левски е утре (сряда, 24 януари) срещу босненския Тузла Сити.

Левски: 99. Иван Андонов (60' - Пламен Андреев), 50. Кристиан Димитров, 4. Виктор Любенов (60' - Келиан ван дер Каап), 15. Александър Божилов (60' - Цунами), 77. Дейвид Михалев (60' - Патрик-Габриел Галчев), 20. Асен Чандъров (60' - Асими Фадига), 31. Стивън Жерард Гаоте (60' - Дарлан), 16. Преслав Бачев (60' - Уелтон), 14. Илиян Стефанов (60' - Асен Митков), 88. Марин Петков (46' - 7. Фабио Лима (71' - Рикардиньо), 21. Кристиян Йовов (60'- Джавад Ел Джемили)