Дузпа посече Реал Сосиедад на Балеарските острови

11:16 - 18 Септември 2024
492

Падението на Реал Сосиедад продължава с пълна сила. Баските паднаха с 0:1 в гостуването си на Майорка от 6-ия кръг на Ла Лига и така записаха втора поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона. Единственото попадение на „Сон Мойш“ вкара Абдон Пратс от дузпа.

Мачът на Балеарските острови започна по-добре за гостите, но в 7-ата минута Лео Роман спаси удар на Андер Баренечеа.

Именно Баренечеа се превърна в грешник за своя тим в 33-ата минута, когато игра с ръка в наказателното поле и след преразглеждане с ВАР, съдията отсъди дузпа за Майорка.

Зад топката застана Абдон Пратс, който изчака Алекс Ремиро да се хвърли в единия ъгъл и прати топката в опразнената част от вратата.

Майорка стигна до нов гол в 57-ата минута, но попадението на Кайл Ларин не бе зачетено заради засада.

В 90-ата минута Сосиедад имаше шанс да изравни, след като Лука Сучич се измъкна от защитата на домакините и стреля, но Роман спаси и гарантира успеха на своя тим.