Дузпи решиха дербито на Генуа

Втородивизионният Сампдория би Дженоа за Купата на Италия

11:43 - 26 Септември 2024
620

Сампдория спечели с дузпи градското дерби на Генуа срещу Дженоа и се класира за следващата фаза на Купата на Италия. В редовното време срещата завърши 1:1.

Още в 9-ата минута Дженоа откри резултата, като точен за символичните домакини бе Андреа Пинамонти.

Бившият футболист на Ливърпул Фабио Борини изравни седем минути преди изтичането на редовното време на срещата.

Във втората минута на продължението Сампдория остана с човек по-малко на терена след червен картон на Симоне Романьоли.

Директно се стигна до дузпи. При тях Дженоа стартира с пропуск на Фабио Мирети. Леонардо Бенедети пропусна третия 11-метров наказателен удар за Сампдория. Последваха точни изпълнения.

Фаталният пропуск бе дело на Алесандро Дзаноли, който изпълни 7-ата дузпа за "грифоните". Успехът за гостите донесе Антонио Берека.