Два автогола смълчаха "Олд Трафорд"

С много мъки и доста късмет Юве измъкна победата срещу Спортинг

00:13 - 14 Април 2023
6570

Манчестър Юнайтед пропиля два гола аванс срещу Севиля в истински трилър, игран на "Олд ТРафорд и в крайна сметка завършил 2:2 в първия сблъсък между двата тима от четвъртфиналите на Лига Европа.

Срещата започна по отличен начин за домакинте, които взеха ранна преднина още до 21-ата минута чрез две попадения на Марсел Забитцер (14’, 21’).

През втората част обаче гостите изиграха доста по-добро второ полувреме и стигнаха до равенството след автоголове Маласия (84’) и на Хари Магуайър (90’).

Манчестър Юнайтед е едва вторият английски отбор, който си вкарва два автогола в един мач в голямо европейско състезание, след Челси срещу Аякс на... Ерик тен Хаг през ноември 2019 г.

Играчите на Ерик тен Хаг освен това трябваше да завършат двубоя с човек по-малко, след като Лисандро Мартинес получи травма в последните минути, а нидерландският специалист вече бе извършил възможностите си за смени.

Ювентус спечели с 1:0 домакинството си на Спортинг в друг мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Единственото попадение реализира Федерико Гати в 73-ата минута.

Отборът на Масимилиано Алегри обаче игра доста слабо. Той бе сериозно надигран през първото полувреме, когато португалците изпуснаха няколко добри възможности да поведат.

"Бианконерите" не бяха блестящи и след почивката, но стабилизираха играта си в защита и стигнаха до важен гол.

В самия край на двубоя влезлият като резерва Матия Перин направи невероятно двойно спасяване, за да запази преднината на домакините.