Екатерина Александрова оформи финалното каре във Флорида

11:35 - 28 Март 2024
979

Поставената под номер 14 Екатерина Александрова продължи отличното си представяне в Маями, щата Флорида, и се класира на полуфинал, след като в сряда вечерта на WTA 1000 лускинята отстрани поставената под номер 5 Джесика Пегула след 3:6, 6:4, 6:4.

Александрова изравни резултата си срещу Пегула на 1-1 с победата на четвъртфинала, продължила 1 час и 58 минути. 29-годишната Александрова също така изравни най-доброто си представяне на WTA 1000 в кариерата с победата. Преди това тя достигна полуфинал на WTA 1000 Мадрид през 2022 г.

"Беше изключително трудно за мен, защото тя игра невероятно", каза Александрова след това.

"В третия сет понякога имаше такива разигравания, в които не можех да разбера как е възможно да върнe тази топка, но тя винаги успяваше".

Александрова, която последна влезе във финалната четворка, ще се изправи срещу последната останала американка Даниел Колинс в петък. В другия полуфинал играят Елена Рибакина и Виктория Азаренка.