Екшън: Прекратиха мач на Аякс (ВИДЕО)

19:52 - 14 Май 2023
1999

Срещата между Грьонинген и Аякс от 32-рия на нидерладнската Ередивизи беше прекратена заради безредици по трибуните.

Още в 6-ата минута при резултат 0:0 към терена полетяха предмети, включително черни димки.

Последва нахлуване на фен на домакините, който държеше плакат против ръководството. Стюардите не успяха да се намесят достатъчно бързо и привърженикът почна да тича по игрището.

Главният съдия беше принуден да прибере футболистите в тунела, а мачът беше прекратен още преди да са изтекли и 10 игрови минути.

Напрежението в Грьонинген е огромно, след като тимът отпадна от елита на Нидерландия. Той заема 17-ата позиция със 17 точки и от следващия сезон ще се състезава във втора дивизия. Междувременно Аякс се бори с ПСВ за второто място и участие в Шампионска лига.