Еквадор на армееца Жорди Кайседо започна със загуба на Копа Америка

11:35 - 14 Юни 2021
1951

Колумбия спечели с 1:0 срещу Еквадор в мач от група „В“ на Копа Америка. Единственото попадение в двубоя отбеляза Едвин Кардона в 42-ата минута.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо се появи в игра в 69-ата минута на мястото на Майкъл Естрада.

Първата опасност в мача бе създадена пред вратата на Колумбия в 5-ата минута, когато пред Майкъл Естрада се откри добра възможност, но ударът му не бе точен.

Едвин Кардона вкара гол в 42-ата минута, който първоначално не бе зачетен заради засада, но след като ситуацията бе преразгледана с ВАР, попадението в крайна сметка бе зачетено.

Футболистите на Еквадор имаха претенции за дузпа в 50-ата минута за нарушение срещу Гонсало Плата в наказателното поле на Колумбия, но съдията Нестор Питана подмина ситуацията.

Давид Оспина направи решаващо спасяване в 54-ата минута, когато отрази опасен удар от фаул на Первис Еступинян.

На 17 юни Колумбия се изправя срещу Венецуела. Следващият мач на Еквадор в турнира също е срещу Венецуела на 20 юни.