Еквадор се смили над домакина Катар - само 2:0

Южноамериканците опровергаха скандалните слухове, че ще загубят

Топ
20:02 - 20 Ноември 2022
1990

Eквадор спечели първите три точки на Мондиал 2022, след като победи Катар с 2:0 в откриващия мач на Мондиала. Две попадения отбеляза Енер Валенсия, а трети негов гол не бе зачетен.

Нападателят на Фенербахче първо вкара в 3-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. В 16-ата минута южноамериканците стигнаха до дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Валенсия, той застана зад бялата точка и отбеляза първия гол в мача.

В 31-ата минута Валенсия вкара и втори гол. След центриране отдясно Валенсия засече топката с глава и я вкара в долния десен ъгъл на вратата.

Катар по никакъв начин не притесни Еквадор и за 90 минути създаде едва 2-3 голови възможности, които дори не бяха от най-чистите. Футболистите на Катар не уцелиха нито веднъж вратата на южноамериканците.