Евертън удари Саутхемптън и доближи лидерите

11:32 - 02 Март 2021
1138

Евертън победи Саутхемптън с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига и подгони лидерите в първенството. Благодарение на трите точки "карамелите" вече имат 43 в актива си и се намират на седмо място в класирането. Четвъртият Уест Хем е с 45. Саутхемптън от своя страна е на 14-та позиция с 30.

Евертън стартира отлично мача и поведе още в 9-ата минута. Ричарлисон се възползва от добро подаване на Гилфи Сигурдсон и с удар от близко разстояние направи резултата 1:0. В средата на полувремето домакините вкараха второ попадение, като този път точен бе Майкъл Кийн. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което голът не бе зачетен заради засада.

След почивката двата тима намалиха оборотите и опасните положения пред една от двете врати липсваха. Малко преди последния съдийски сигнал Саутхемптън имаше две положения за изравнителен гол, но с пропуски се отличиха Муса Дженепо и Яник Вестергаард.