Фабио Канаваро ще спасява Удинезе

11:45 - 23 Април 2024
904

Удинезе, който е на 17-о място в класирането на Серия А, се раздели с треньора си Габриели Чофи в понеделник. Негов заместник ще бъде световния шампион от 2006 година Фабио Канаваро.

"Удинезе съобщава, че освободи от функциите си треньора на първия отбор Габриеле Чофи", написаха от клуба в кратко съобщение. Чофи е на поста си от октомври, когато зачени Андреа Сотил. Под негово ръководство тимът спечели само 4 мача за първенство.

След загубата си от Верона (0:1) в петък, Удинезе има равни точки с изпадащия Фрозиноне, но все пак и мач по-малко, който е срещу Рома. Този мач бе прекъснат 20 минути преди края при резултат 1:1 заради защитника Еван Ндика, който се строполи на земята. Срещата ще бъде доиграна в четвъртък.

"Фабио Канаваро е нашият нов треньор. Удинезе е очарован да приеме световния шампион от Мондиал 2006 и носителя на "Златната топка" от 2006, който подписа договор до 30 юни 2024", обявиха от клуба.

Бившият защитник на Ювентус и Реал Мадрид, който има 136 мача за националния отбор на Италия, не е работил след напускането си на Беневенто (Серия В) през 2023.

50-годишният Канаваро е изкарал основната част от треньорската си кариера в китайския Гуанчжоу през 2014-2015 и 2017-2021, като спечели титлата в Китай през 2019.