Фаетон с цял мач при труден успех срещу Суринам

11:35 - 10 Септември 2024
598

Лявото крило на ЦСКА – Матиас Фаетон, изигра пълни 90 минути при минималната победа на Гваделупа с 1:0 срещу Суринам в мач от втория кръг на КОНКАКАФ Лига на нациите.

Единственото попадение в срещата падна в 67-ата минута, когато Килиан Бевис намери Тиери Аброз, а той заложи топката на Джордан Льоборне, който я прати в долния ляв ъгъл за 1:0.

Фаетон направи приличен мач, в който се отчете с по един точен, неточен и блокиран удар. Фланговият футболист имаше 6 успешни от общо 7 опита за дрибъл.

Футболистът на ЦСКА се отчете с две ключови подавания от общо 19 точни при 24 опитани. Той спечели 9 от 14 единоборства, но пък и загуби топката 17 пъти.

В 65-ата минута Матиас Фаетон получи жълт картон за аргумент със съдията. Той вече изтърпя наказание в efbet Лига, защото е ритал вратата на съдийската стая в Кърджали.

С успеха Гваделупа събра 3 точки на четвъртото място във временното класиране в Група А на Лига А. С 3 е и Суринам, но с по-добра голова разлика. Коста Рика и Гватемала имат по 4.