Фейенорд триумфира с Купата на Нидерландия

Отличие №14 влезе във витрината на ротердамци след труден успех над НЕК Ниймеген

11:54 - 22 Април 2024
1060

Фейенорд спечели Купата на Нидерландия, след като победи НЕК Ниймеген с 1:0 във финала. Единственият гол в мача бе дело на Игор Пайшао, с което ротердамци вдигнаха за 14-ти път трофея.

Срещата започна по-активно за НЕК. В 8-ата минута Коки Огава засече центриране, но от границата на вратарското поле не отправи най-добрия удар и Тимон Веленройтер успя да се намеси.

21 минути по-късно Тярон Чери прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 59-ата минута Фейенорд поведе в резултата. Игор Пайшао се озова на отлична позиция в наказателното поле и с удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на стража на НЕК.

12 минути след това гол на ротердамци бе отменен заради засада. В 73-ата минута Фейенорд остана с човек по-малко на терена, след като Янкуба Минтех получи втори жълт картон.

Осем минути по-късно отборът от Ротердам можеше да реши всичко в двубоя, но изпълнението на Аясе Уеда премина покрай левия страничен стълб.

До края на мача Фейенорд затвори добре вратата си и не позволи на НЕК да стигне до сериозна опасност, с което логично спечели трофея.