Фенербахче без проблеми срещу Марибор, Хайдук и ПАОК решават нещата на реванша

11:47 - 11 Август 2023
2271

Фенербахче постигна успех с 3:1 у дома срещу Марибор в първи двубой между двата тима от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите и така се доближи сериозно до участие в плейофите.

На „Шюкрю Сараджоолу“ в Истанбул домакините поведоха в резултата в 58-ата минута. Себастиан Шимански комбинира с Родриго Бекао, който вратаря на гостите Азбе Йог за 1:0.

„Фенерите“ удвоиха само четири минути по-късно с гол на Ирфан Кахведжъ, като асистенцията отново бе дело на Шимански.

Словенците се върнаха в мача с попадение на Марк Странджар в 72-ата минута, асистенцията за което дойде от Йосип Иличич.

В добавеното време домакинските фенове отново ликуваха, след като Душан Тадич реализира дузпа и така разликата преди ответния мач отново стана две попадения.

В друг от очакваните сблъсъци в този етап от третия по сила европейски клубен турнир, Хайдук Сплит и ПАОК не се победиха на „Полюд“, завършвайки наравно 0:0 в балканско дерби. По този начин интригата остана за реванша на „Тумба“ след седмица.