Филаделфия прегази Детройт Пистънс

Голдън Стейт загуби от Финикс въпреки завръщането на Стеф Къри

11:41 - 11 Януари 2023
1310

Филаделфия Севънтисиксърс победи убедително Детройт Пистънс със 147:116 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация и по този начин постинга дубъл над този съперник само в рамките на три дни.

В „Уелс Фарго Сентър“ във Филаделфия домакините поведоха с 27:20 след първата част, а във втората избухнаха и на почивката резултатът бе 65:43. Хората на Док Ривърс продължиха да трупат преднина, която преди началото на последната четвърт вече бе 32 точки (107:75). В последната част Детройт бе по-равностоен, но това не го спаси от тежката загуба.

Успехът на Фили дойде отново най-вече благодарение на звездите на тима Джоел Ембийд и Джеймс Хардън. Центърът вкара 36 точки, към които добави 11 борби и 1 асистенция за 24 минути на паркета. „Брадата“ пък завърши срещата с трипъл-дабъл – 16 точки, 12 борби и 15 асистенции.

За Пистънс Садик Бей и Джейдън Айви вкараха по 17 точки, които бяха крайно недостатъчни за „буталата“, които са последни в Източната конференция с 11 победи от 44 мача. Сиксърс пък са на 4-о място с 25 победи и 15 поражения.

Майкъл Бриджис вкара 26 точки, взе 9 борби и подаде 5 асистенции за успеха на Финикс Сънс със 125:113 над Голдън Стейт. За Воините в игра се завърна голямата им звезда Стеф Къри, който лекуваше контузия.

Но това не попречи особено на Финикс да ги победи за трети път през сезона и да запише 21-а победа в 42-а мача.

Бившият играч на Голдън Стейт Деймиън Лий получи шампионския си пръстен преди началото на срещата именно от Къри, но се раздаде максимално срещу миналогодишните си съотборници и вкара 22 точки, добавяйки 7 борби под кошовете. Също така вкара шест пъти от наказателната линия в последните 1 минута и 13 секунди, а като цяло завърши 14 от 14 оттам.

Джими Бътлър отново показа важната си роля за отбора на Маями, който обърна Оклахома Сити Тъндър със 112:111. Бътлър вкара тройка 12.9 секунди, но също така един негов успешен наказателен удар счупи рекорд в Лигата.

Маями стана отборът, който има 40 поредни успешни наказателни удара и подобри предишното такова постижение на Юта, които имат 39 поредни успешни и серията им приключва на 7-и декември 1982-а година срещу Портланд.

Също така Бътлър има 23 от 23 успешни от наказателната линия, което е втората най-успешна серия в Лигата след Дирк Новицки (Далас) и Джеймс Хардън (Хюстън), които са вкарали по 24 подред.

Джими Бътлър вкара 35 точки за Маями, които изкараха мача с осем играчи, намалили до 7 при изгонването на Деуйен Дедмънд във втората четвърт. За Хийт не излязоха на терена четирима от основните им титуляри – Бам Адебайо, Тайлър Херо, Кайл Лаури и Кейлъб Мартин, както Дънкан Робинзън, Йомер Юртсевен и Никола Йокич – всички заради контузии.

Юта Джаз пребори Кливланд със 116:114 и се изкачи в топ 3 на Северозападната дивизия. За Кливланд Донован Мичъл наниза 46 точки, но това не беше достатъчно. Джордан Кларксън завърши с 32 за победителите, в това число пет тройки, както и девет накрая и серия от 13:0. Именно силната му игра в края на мача обърна хода на срещата.

Лос Анджелис Клипърс се наложи на свой паркет над Далас със 113:101, като Кауи Леонард се отличи с 33 точки – личен негов рекорд през този сезон. Норман Пауъл прибави 27 за да се сложи край на серията от шест поредни поражения. Лука Дончич отново беше на най-високо ниво за Далас, но неговите 43 точки не им помогнаха да избегнат поражението.