Финикс се класира за финала на Запад в НБА

Слънцата записаха четвърта поредна победа над Денвър Нъгетс

10:58 - 14 Юни 2021
1488

Финикс Сънс се класира за финалите на плейофите в Западната конференция, след като победи Денвър Нъгетс със 125:118 като гост и затвори серията между двата тима с 4-0. В "Бол Арена" в щата Колорадо играчите на Финикс поведоха в резултата в самото начало и не изпуснаха преднината си до самия край, като в края на третата част авансът им достигна 16 точки.

Звездата на домакините и MVP на сезона Никола Йокич бе изгонен от игра в средата на третата четвъртина, след като извърши груб фал срещу Камерън Пейн при опит да му отнеме топката.

В негово отсъствие Нъгетс се опитаха да се върнат в двубоя в заключителната част, но силите им стигнаха само да намалят пасива си до четири точки в средата на частта.

Ветеранът в редиците на Финикс Крис Пол бе на изключителна висота, като реализира 14 стрелби от 19 опита за общо 37 точки и 7 асистенции. Девин Букър добави 34 точки и 11 борби, а тимът стреля над 51 процента. Уил Бартън бе най-резултатен за Нъгетс с 25 точки.