Франция отвя Австралия, Жиру покори още един връх

Световният шампион стартира защитата на титлата си с 4:1

22:55 - 22 Ноември 2022
3522

Световният шампион Франция стартира защитата на титлата си с гръмка победа срещу Австралия. "Петлите" спечелиха с 4:1, въпреки че получиха ранен гол, дело на Крейг Гуудуин в 9-ата минута.

След това обаче съставът на Дидие Дешан буквално отвя съперника си. Адриен Рабио и Оливие Жиру обърнаха резултата в полза на "петлите" в рамките на 4 минути в средата на първата част, а през второто полувреме се разписаха Килиан Мбапе и отново Жиру.

Оливие Жиру се изравни с Тиери Анри като голмайстор на френския национален отбор.

Нападателят на Милан вече има 51 попадения, след като се разписа на два пъти в мача на “петлите” срещу Австралия от Световното първенство в Катар.

Жиру даже има предимство пред легендарния си сънародник, тъй като е вкарал въпросните 51 гола в по-малко срещи - 115 срещу 123.

Бившият футболист на Челси и Арсенал дебютира в първия тим на Франция преди точно 11 години, когато е 25-годишен.

Жиру беше част и от състава, който вдигна световната титла на Мондиал 2018.