Гарсес дебютира с гол, ЦСКА шамароса Динамо Москва

17:50 - 28 Януари 2022
1559

ЦСКА победи с 3:1 руския гранд Динамо Москва в контрола в Турция. "Армейците" поведоха след спорна дузпа, спечелена от Яник Вилдсхут и реализирана от Иван Турицов червените удвоиха в края на първата част след гол на празна врата на Бисмарк Чарлс. Динамо върна гол в 60-ата минута след точен удар на Иван Ордетс след ъглов удар. Интересно е, че в 70-ата минута котка нахлу на терена и прекъсна двубоя за кратко. В 86-ата минута Маурисио Гарсес откри головата си сметка за ЦСКА с елегантно изпълнение.

Това е втора контрола за "армейците" на турска земя. В първата завършиха 1:1 със Стал Миелец. Във вторник бе предвидена проверка с австрийския Хартберг, но тя пропадна заради лошото време в южната ни съседка. Вместо това играчите на Стойчо Младенов направиха двустранна игра.

ЦСКА започна агресивно срещата. Още в 3-ата минута Георги Йомов проби по дясното крило и центрира към Карло Мухар, който с глава не уцели вратата. Няколко секунди по-късно Бисмарк Чарлс опита късмета си с далечен изстрел, но не сполучи.

В 9-ата минут Жуковский проби през центъра и бе фаулиран от Мено Кох. Зад топката застана Шимански, чийто удар премина на сантимерти над вратата на Густаво Бусато.

Малко след това до подобно положение достигнаха и "червените". След добра размяна на подавания между Греъм Кери и Георги Йомов, българинът бе фаулиран на около 20 метра от вратата. С отговорността да изпълни се нагърби Кери, но бе доста неточен.

В 17-ата минута ЦСКА достигна до първото си по-сериозно положение, когато Брадли Мазику намери включилия се на скорост Яник Вилдсхут. Той комбинира с Георги Йомов, който отправи анемичен изстрел, спасен без проблеми от Лещук.

В 24-ата минута Яник Вилдсхут пое топката през центура, навлезе в наказателното поле, където въпреки лошия си контрол бе съборен от вратаря на московчани, за което съдията посочи бялата точка. Зад топката донякъде изненадващо застана Иван Турицов, който реализира в долния ляв ъгъл.

След кратко затишие, ЦСКА достигна до пряк свободен удар в последната мкнута на първото полувреме. С изпълнението отново се нагърби Греъм Кери, който стреля в гредата, топката се върна към Бисмарк Чарлс, който не сбърка на празна врата и реализира за 2:0.

Второто полувреме започна в лежерно темпо, като едва в 59-ата се стигна до точен удар. Той бе отправен от Карло Мухар след индивидуален пробив, а вратарят улови без проблем.

Секунди след това Иван Ордетс се възползва от неубедително излизане на Димитър Евтимов при ъглов удар и намали изоставането на Динамо до 1:2.

В 70-ата минута двубоят бе прекъснат за няколко секунди, след като на терена се появи котка, която съдията успя да изгони. Пет минути по-късно Димитър Евтимов улови далечен удар на Фьодор Смолов. В 84-ата минута и Федерико Варела пробва късмета си с удар извън наказателното поле, но също отправи анемичен изстрел.

В 86-ата минута Амос Юга изведе Маурисио Гарсес сам срещу вратаря с феноменален пас през центъра. Бразилецът завърши по елегантен начин и се разписа за 3:1.

Състав на ЦСКА:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (46' 25. Димитър Евтимов), 2. Юрген Матей , 4. Мено Кох (29. Томас Лам), 19. Иван Турицов (60' Асен Дончев), 18. Брадли Мазику (60. 15. Тибо Вион), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери (60' 5. Федерико Варела), 24. Карло Мухар (60' 21. Амос Юга), 30. Яник Вилдсхут (60' 7. Йоан Баи), 10. Георги Йомов (46' 27. Маурисио Гарсес), 17. Бисмарк Чарлс (60' 14. Калоян Кръстев)
Треньор: Стойчо Младенов