Гаске записа победа № 600

Французинът стори това срещу Циципас в Щутгарт

11:14 - 16 Юни 2023
1650

Французинът Ришар Гаске записа победа с номер 600 в кариерата си в стил, след като беше добавен номер 1 в турнира по тенис за мъже в Щутгарт Стефанос Циципас със 7:6(8), 2:6, 7:5.

Гаске, номер 55 в света, ще изиграе своя мач 601 на четвъртия финал срещу представителя на домакините Ян-Ленард Щруф.

"600 победи е огромно постижение за мен. Радвам се, че го направих. Имам 20 години в професионалния тур и това наистина е важно. Разбира се, нямам намерение да спирам дотук", заяви французинът.

Циципас поведе с 3:0 в първия сет, но Гаске се върна в петия гейм и отрази един сетбол в тайбрека за окончателното 10:8. Два брейка във втория сет върнаха гръцкия тенисист в мача, но Гаске спечели най-трудния гейм - последният, след впечатляващ маратон. Циципас подаваше при 5:6 и отрази четири мачбола, но французинът взе петия в допълнителните разигравания.

Днес мачовете ви печелят още унгарецът Мартон Фучович и американецът Тейлър Фриц, които ще се срещнат на четвъртфиналите.