Германия е на четвъртфинал след победа над Дания

Евро 2024
06:31 - 30 Юни 2024
3451

Германия победи Дания с 2:0 и стана вторият отбор, който се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, на което е домакин. По-рано вчера Швейцария елиминира настощия европейски шмпион Италия с 2:0 и стана първият четвъртфиналист в турнира.

Германците стигнаха до успеха с голове от дузпа на Кай Хаверц в 53-ата и на Джамал Мусиала в 68-ата минута. В спор за място на полуфиналите Германия ще играе с победителя от мача между Испания и Грузия, а Дания напуска надпреварата.

Двубоят беше изключително драматичен, три попадения за двата тима бяха отменени след намеса на системата за видеоповторение (ВАР), а срещата беше прекъсната през първото полувреме заради гръмотевична буря и проливен дъжд в Дортмунд.