Германия извъртя 2:2 с Мексико в презокеанското си турне

11:31 - 18 Октомври 2023
1384

Мексико и Германия завършиха 2:2 в контролна среща, която се игра в американския град Филаделфия. Двубоят на стадион "Линкълн Файненшъл" бе напълно равностоен, като двата отбора си размениха по един гол във всяко полувреме.

Бундестимът, воден за мтори път от селекционера Юлиан Нагелсман, поведе в 25-ата минута чрез централния бранител Антонио Рюдигер, а десет минути по-късно попадение на Томас Мюлер бе отменено заради засада.

Буквално в ответната атака Мексико успя да изравни чрез Уриел Антуня, който бе забравен непокрит в наказателното поле при едно центриране.

Символичните домакините от Мексико успяха да направят обрат в 47-ата минута. Тогава Антуня центрира към Ерик Санчес и той с глава се разписа за 2:1.

Авансът на ацтеките обаче се задържа само четири минути, тъй като в 51-ата Никлас Фюлкруг се пребори за една отбита топка и вкара за 2:2.