Гол-шедьовър остави живи надеждите на Левски!

Сините измъкнаха 1:1 в последната минута, Айнтрахт плати скъпо за надменноста си

22:12 - 24 Август 2023
11906

Левски измъкна героично 1:1 при домакинството си на Айнтрахт Франкфурт в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите. Голът на Хасими Фадига в даденото петминутно продължение на срещата остави надеждите на сините живи за реванша след седмица в Германия.

Първият съдийски сигнал на Адам Ладебак закъсня. Отборите се бяха подредили и бяха в готовност да започнат спора помежду си точно в 20:00. Проблем в комуникационната система на реферите обаче забави началото. Играчите получиха няколко топки, за да загряват, докато очакват разрешаване на техническия проблем. Това се случи скед около пет минути и Адам Ладебак даде начало на двубоя от Лигата на конференциите.

Още в 6-ата минута топката се озова в мрежата зад Пламен Андреев. Асен Митков загуби топката пред наказателното си поле. Последва опасен удар, който вратарят на „сините“ спаси. Марио Гьотце достигна до отбитата топка и комбинира с Рандал Коло Муани. За класния нападател не представляваше никаква трудност да вкара от чиста позиция. Ситуацията беше разгледана от ВАР.

Имаше съмнения за нарушение срещу Митков, както и за тънка засада. Системата за видеоповторения обаче не откри никаква нередност и голът остана.

В 39-ата минута Левски като по чудо не изравни резултата. Софиянци организираха страхотна атака отляво. Уелтон напредна с топка в крака и от аутлинията пусна остро подаване. Рикардиньо не успя да засече, но Роналдо стреля от непосредствена близост, като направи по-трудното в ситуацията, пропусна.

В ответната атака германците отново можеха да удвоят преднината си. Марио Гьотце изведе Коло Муани. Хосе Кордоба не успя напълно да му противодейства. Пламен Андреев обаче излезе и спаси. Стигна се до корнер въпреки претенциите на гостите за дузпа. Нямаше основания за такава и главният рефер не беше привикан от ВАР.

В 45-ата минута Ел Джемили проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле. След рикошет в крака на бранител, топката мина покрай вратата на Кевин Трап. Определено Айнтрахт имаше късмет в ситуацията.

Малко след почивката Уелтон беше намерен с дълго подаване в наказателното поле. Крилото на Левски падна на тревата след единоборство с Робин Кох. Нямаше причина съдията да отсъди дузпа и даже решението му беше фал в полза на Айнтрахт.

В 65-ата минута Робин Кох скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Тя излезе в аут.

Пет минути по-късно „сините“ отново се разминаха на косъм с гола. Влезлият от резервната скамейка Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно. Роналдо успя да отклони с глава и топката стигна до Уелтон. Той се озова сам срещу Кевин Трап и дори успя да мушне топката покрай германския вратар, но тя се търколи покрай левия страничен стълб. Имаше съмнения за засада и такава имаше.

Пет минути преди изтичането на редовното време шведският рефер Адам Ладебак даде много лесно пряк свободен удар на Айнтрахт. Топката беше заложена на метър-два пред наказателното поле на Левски. Джесик Нганкам се нагърби с изпълнението, но в аут.

Малко след това дойде едно от най-спорните положения в мача. Роналдо получи отляво, овладя прекрасно и навлезе в наказателното поле. Точно преди да стреля, Улиян Пачо го събори. Ладебак подмина ситуацията. Положението беше спорно, въпреки че Пачо успя да закачи топка, можеше да се отсъди нарушение, съответно – дузпа.

В петата минута на добавеното време на мача Левски стигна до изравнителен гол. Точен беше влезлият като резерва Асими Фадига. Французинът получи от Кордоба на около 25 метра от вратата на Трап и с фантастичен шут направи германския национал безпомощен.

Състави:

Левски (4-3-3): 1. Пламен Андреев - 2. Жереми Петрис (Илиян Стефанов 80'), 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба – 7.Роналдо , 8. Андриан Краев (К), 10. Асен Митков (Дарлан 68'), 6. Цунами - 11. Джавад Ел Джемили (Асими Фадига 87'), 9. Рикардиньо (Патрик-Габриел Галчев 69'), 17. Уелтон

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов - 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Айнтрахт Франкфурт (3-4-3): 1. Кевин Трап (К) - 35. Тута, 4. Робин Кох, 3. Улиян Пачо - 26. Жуниор Дина Ебимбе, 15. Ельес Шкири, 23. Йенс Петер Хауге (Ангстар Кнауф 68'), 24. Аурелио Бута - 27. Марио Гьотце (Йеспер Линдстрьом 77'), 9. Рандал Коло Муани (Джесик Нганкам 68'), 7. Омар Мармуш (Кристиян Якич 77')

Резерви: 33. Йенс Грал, 42. Люк Гауер – 5. Ървойе Смолчич6. Кристиян Якич, 18. Джесик Нганкам, 22. Тимоти Чандлър, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Пакстен Аарънсон, 31. Филип Макс, 36. Ансгнар Кнауф

Треньор: Дино Топмьолер

Снимки: Lap.bg