Гол в добавеното време спаси Юнайтед от резил

Червените дяволи надиграха Омония с 1:0 в Лига Европа

09:23 - 14 Октомври 2022
1706

Манчестър Юнайтед измъкна победата с гол в добавеното време при домакинството си на Омония от Група Е на Лига Европа.

"Червените дяволи" спечелиха с 1:0. Скот Мактомини вкара в 93-ата минута, след като доста щастливо топката стигна до него в разбъркване. Преди това тя отказа да влезе във вратата на нигерийския страж Франсис Узохо, а гостите се виждаха с точка за историята в "Театъра на мечтите". Трите обаче отиват за Юнайтед, който с 9 вече на практика е в елиминациите на турнира. Там с 12 вече е Реал Сосиедад, победил у дома Шериф с 3:0.

Арсенал записа трета поредна победа в Лига Европа, след като надделя с 1:0 при гостуването си на Бодьо/Глимт. Единственото попадение реализира Букайо Сака в 24-ата минута. За лидера във Висшата лига това е шести пореден успех във всички турнири. Норвежците бяха в серия от 14 поредни домакински победи в евротурнирите, но днес трябваше да отстъпят. Те създадоха доста голови положения и трябва да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство.