Гол в продължението реши севилското дерби в Мексико

И двата тима ще изиграят по още една проверка на мексиканска земя на 6 август

12:39 - 03 Август 2023
2111

Севиля постигна трудна, но сладка победа с 1:0 над вечния си враг Бетис в дербито между двата клуба, което се проведе в Мексико, на стадион "AKRON" в Гуадалахара. Срещата бе част от лятната подготовка на двата тима.

Бетис имаше предимство в мача, като пропусна доста положения пред вратата на севилци, като най-сериозното бе от Борха Иглесиас, който не успя да отбележи на празна врата в 14-ата минута. Освен това и вратарят Ясин Буну се отличи с няколко чудесни спасявания.

И когато срещата вървеше към нулево реми, в добавеното време на мача Севиля нанесе своя удар. Юсеф Ен-Несири се възползва от пас на Фернандо и прати топката в мрежата на Руи Силва в 92-рата минута и донесе успеха на своя тим.

И двата тима ще изиграят по още една проверка на мексиканска земя на 6 август. Севиля ще се изправи срещу Атлетико Мадрид, а Бетис ще срещне Реал Сосиедад.