Голдън Стейт докосва плейофите

Воините с важна стъпка лед победа над Орландо Меджик

11:29 - 28 Март 2024
802

Голдън Стейт Уориърс изкова изключително важна победа над Орландо Меджик със 101:93 (27:11, 18:26, 27:29, 29:27) в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

След този успех Голдън Стейт Уориърс остава на 10-то място в Западната конференция с баланс от 38 победи и 34 поражения, като воденият от Стив Кър не позволи на Хюстън Рокетс да го изпревари. В новия формат в НБА, първите 6 отбора от всяка конференция се класират директно за плейофите, докато другите две места се определят след плейин турнир, в който участват тимовете между 7-мо и 10-то място. Орландо Меджик заема 5-то място на Изток с баланс от 42 успеха и 30 поражения.

Голдън Стейт изигра много силна първа четвърт срещу Орландо, като „войните“ изковаха солиден аванс от 16 точки в края на първия период, в който позволиха на своя опонент да вкара само 11 точки. Меджик се опита да стопи изоставането си във втория период, но успя да го стори само наполовина и така домакините изоставаха с 37:45 на почивката.

В началните минути на третата част Голдън Стейт отново вдигна оборотите и разликата – 60:46, но до края на третата четвърт Орландо успя да се събере и да върне интригата, изоставайки само с 66:72 преди последните 12 минути баскетбол. Голдън Стейт не позволи на своя опонент да направи обрат в последните минути и така Уориърс се поздрави и с крайния успех.

В основата на успеха на Голдън Стейт Уориърс бе лидерът Стеф Къри, който се отчете с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 асистенции. Андрю Уигинс наниза 23 точки, докато Клей Томпсън добави 15 точки.

Най-резултатен за Орландо Меджик бе Коул Антъни със своите 26 точки, Пауло Банкеро завърши срещата с 15, а Франц Вагнер добави 14 точки.