Грешна стъпка на ПСЖ във Франция

Вратарят на Бордо сътвори подвиг в Париж

08:30 - 29 Ноември 2020
1355

Вратарят на Бордо Беноа Костил се превърна в главно действащо лице при гостуването на ПСЖ и благодарение на неговите спасявания мачът завърши 2:2. Костил спаси общо 10 опасни удара на съперника, но все пак два пъти капитулира, а неговият отбор пропусна да спечели трите точки в Париж.

Мачът премина през обрат още през първото полувреме. В 9-ата минута Тимоти Пембеле си отбеляза ефектен автогол с глава. Той засече топката в собствената си врата след центриране от ъглов удар и Бордо поведе с 1:0.

Домакините от ПСЖ успяха да обърнат мача само в рамките на 60 секунди. Първо в 24-ата минута Неймар влезе в наказателното поле, вряза се между трима съперникови футболисти и бе фаулиран преди да нанесе удар. Реферът посочи бялата точка. Ситуацията бе разглеждана детайлно с ВАР системата и дузпата бе потвърдена, а Жереми Пиняр получи жълт картон. Така в 27-ата минута Неймар застана зад бялата точка и изравни.

Веднага след изпълнението на център ПСЖ открадна топката, Неймар напредна и стреля от границата на наказателното поле, Костил изби шута му, но Мойз Кийн докопа топката и я вкара в мрежата за 2:1.

В 60-ата минута Бордо направи много добра контратака, при която Бен Арфа напредна отдясно и подаде топката на Ясин Адли, който стреля от границата на наказателното поле и отбеляза втория гол във вратата на ПСЖ.

Първеки натискът столичани не успяха да вкарат победно попадение и по този начин дава възможност на преследвачите да съкратят преднината им. Така Марсилия може да се окаже лидер, ако успее да вземе двата мача по-малко, които има в програмата си.