Григор Димитров се измъчи, но е на 1/2-финал!

Българинът се справи със съпротивата на 58-я в света Маркос Гирон

17:13 - 28 Октомври 2022
3910

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров с лекота се класира за полуфиналите на АТР 500 турнира в зала във Виена.

Той се наложи над американеца Маркос Гирон с 6:3, 4:6, 6:4 и стигна до най-добрите четири за трети път тази година след Мелбърн през януари и Монте Карло през април.

Гришо започна мача вихрено, проби за 2:0 и спечели 14 от първите 15 точки в мача. При 5:3 той сервираше за сета. Бързо достигна до 40:15 и реализира още първата възможност след ретур в аут, за да затвори частта само за 28 минути.

В третия гейм на следващия сет Димитров имаше две поредни точки за пробив, но 58-ият в света Гирон успя да се измъкне. В следващия гейм американецът проби след като форхендът по диагонала на хасковлията излезе в аут. Григор тутакси направи рибрейк за 2:3. В 10-ия гейм  Гирон стигна до сетбол и успя след форхенд в мрежата на Димитров. Това беше първи загубен сет от първата ни ракета в турнира.

Българинът проби за 2:1 в решителния сет, но допусна моментално рибрейк. В шестия гейм Димитров се оказа в ситуация 0:40 при свой сервис, но отрази и трите точки за пробив и после взе подаването си за 3:3. Григор нанесе своя удар с брейк за 5:4, който постигна с мощен печеливш бекхенд по правата. С 11-ия си ас той поведе с 40:0 в следващия гейм и реализира още първия.

С успеха той си осигури 180 точки за световната ранглиста, където е №32, но от опнеделник ще е 28-и, както и 126 хиляди евро..

В следващия кръг Димитров очаква победителя от срещата на водача в схемата Даниил Медведев и №6 Яник Синер.