Григор открива програмата в Майорка
Спорт
11:12 - 23 Юни 2026
867
Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров трябва да започне днес участието си на АТР 250 турнира на трева в Майорка, Испания.
Той участва с „уайлд кард“ и ще се изправи срещу преминалия през квалификациите австралиец Марк Полманс.
Двубоят е първи в програмата на централния корт и е насрочен за 13:30 часа наше време.
Димитров и 366-ият в света Полманс не са се срещали до този момент.
Победителят от този двубой ще играе на осминафинал срещу „щастливия губещ“ Абдул Шелбей от Йордания, който е номер 299 в ранглистата на АТР.