Гришо отпадна от турнира във Вашингтон

Надпреварата е с награден фонд 2.1 милиона долара

09:50 - 06 Август 2022
2547

Григор Димитров спечели само три гейма след подновяването на мача с американеца Себастиан Корда и отстъпи с 6:4, 1:6, 2:6 във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка във Вашингтон. Надпреварата е с награден фонд 2.1 милиона долара.

Поставеният под номер 5 Димитров взе първия сет в четвъртък с 6:4, а при 40:40 в първия гейм на втората част и сервис на Корда заваля и срещата беше прекратена. Американецът се защити на три пъти в разиграване за пробив при подновяването и в последствие спечели два пъти подаването на българина за изравняване в сетовете.

Двамата си размениха по един гейм в началото на последната част и този път дойде ред на Димитров да се защитава от пробив. Той отрази четири възможности за съперника, но се пропука при петата и така Корда поведе. Американецът защити пробива и го повтори в петия гейм, след което затвори двубоя на втори мачпойнт след 2:19 часа игра.

В следващия кръг Корда ще играе срещу шведа Микаел Имер.