Гризман измъкна Атлетико Мадрид на „Местая“

В друг мач от кръга Атлетик Билбао разпиля Кадис като гост с 4:0

11:14 - 30 Август 2022
1860

Атлетико Мадрид постигна победа с 1:0 на един от най-негостоприемните стадиони в Испания, надигравайки Валсния на „Местая“. В герой се превърна влезлият като резерва Антоан Гризман.

„Дюшекчиите“ реализираха попадение в четвъртата минута чрез Алваро Мората, но то не бе зачетено заради засада.

Валенсия също стигна до гол 20 минути по-късно след фантастичен изстрел на Юнус Муса от дистания, но се оказа, че в зародиша на атаката е имало нарушение и това попадение също не остана.

В 40-ата минута Тиери Корея получи червен картон, който бе преразгледан с ВАР и бе променен на жълт.

Дълбоко в добавеното време грешка на защитата на „прилепите“ позволи на Жоао Феликс да изведе Мората сам срещу Мамардашвили, н грузинският страж се справи и изби в корнер,

В 66-ата минута току появилият се на терена Антоан Гризман стреля от границата на наказателното поле и с помощта на рикошет прати топката в мрежата на Валенсия.

В 85-ата минута за трети път гол бе отменен, след като Матеус Куня реализира с глава, но бе в засада.

В друг мач от кръга Атлетик Билбао разпиля Кадис като гост с 4:0 с попадения на Иняки Уилиямс, Горка Гурусета на два пъти и Алекс Беренгер.