Гросмайсторско реми в Мадрид

Реал и Ман Сити оставиха развръзката за реванша

03:41 - 10 Май 2023
2750

Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха 1:1 на "Бернабеу" в първи двубой от полуфиналите в Шампионската лига.

Първенците на Испания и Англия си размениха по едно полувреме и по един красив гол от далечно разстояние.

Винисиус Жуниор изведе домакините напред в 36-ата минута, а Кевин де Бройне изравни в 67-ата. Останаха обаче сериозни съмнения, че секунди преди попадението на гостите топката беше напуснала терена.

Реваншът на Острова е на 17 май. В другия полуфинал съперници са Милан и Интер.

„Гражданите“ доминираха преди почивката, като бяха особено опасни в началото и в рамките на първия четвърт час имаха четири възможности, отразени от Тибо Куртоа.

В свой стил обаче Реал издебна момента и с единствения си изстрел през това полувреме излезе напред в резултата. През вторите 45 минути Реал беше значително по-настоятелен, но пък допусна изравнителен гол.

Направи впечатление, че мениджърът на гостите Джосеп Гуардиола не направи нито една смяна, макар Ерлинг Холанд да беше обезличен, а Бернардо Силва и Джак Грийлиш видимо да отпаднаха към края.

Лука Модрич беше титуляр за домакините, макар да беше под въпрос за стартовия състав заради скорошната си травма. Очаквано Карло Анчелоти заложи на Антонио Рюдигер и Дейвид Алаба в защита, след като Едер Милитао беше наказан.

Едуардо Камавинга отново започва на левия бек, а в атака до Карим Бензема бяха намиращите се в отлична форма Вини Жуниор и Родриго.

Пеп беше предпочел Бернардо Силва пред Рияд Марез. На пейката остана световният шампион Хулиан Алварес. Това бяха същите 11, с които тимът започна при разгрома с 4:1 над Арсенал във Висшата лига преди две седмици.