Хачанов изрита Циципас от Маями

Руснакът Андрей Рубльов загуби от италианеца Яник Синер

11:05 - 29 Март 2023
1692

Третият в световната ранглиста Стефанос Циципас от Гърция отпадна от турнира по тенис от сериите Мастърс в Маями, след като на осминафиналите загуби от руснака Карен Хачанов с 6:7 и 4:6.

В първият сет двамата демонстрираха стабилна игра, никои не допусна грешка и така се стигна до тайбрек.

Там Хачанов демонстрира по-здрави нерви и се налиже със 7:4.

Втората част също започна равностойно, но в петия гейм руснакът успя да направи пробив, който се оказа решаващ за успеха му.

Руснакът Андрей Рубльов загуби от италианеца Яник Синер с 2:6 и 4:6, и също напусна надпреварата.

Синер не допусна нито една двойна грешка, като успя да реализира три от петте възможности за пробив на сервиса и спечели мача за 1 час и 12 минути игра.

Американецът Тейлър Фриц също се класира за четвъртфиналите след победа над седмия поставен Холгер Руне (Дания) с 6:3 и 6:4.

Още един италианец - Лоренцо Сонего, намери място сред най-добрите осем на турнира, след като се справи със съпротивата на американеца Франсис Тиафо и го победи с 6:3 и 6:4.

Лидерът в световната ранглиста Карлос Алкарас също е продължава напред, след като спечели срещу американеца Томи Пол с 6:4 и отново 6:4.