Хамбургер докосва Бундеслигата

Северняците спечелиха първата битка с Херта

12:57 - 20 Май 2022
2134

Хамбургер спечели първия плейофен сблъсък за влизане в Бундеслигата, побеждавайки Херта Берлин като гост с 1:0 и по този начин взе крехък аванс преди веранша, който ще бъде в Хамбург.

Едниственото попадение на „Олимпиащадион“ в германската столица отбеляза Лудовиг Рейс. Реваншът е в понеделник (23 май).

Малко след изтичането на половин час игра съдията Харм Осмерс трябваше да прибягва до помощта на ВАР при една претенция на гостите за дузпа, но прецени, че не е имало нарушение и остави играта да продължи.

В 40-ата минута Роберт Гласнер стреля с глава, но топката прелетя покрай левия страничен стълб на Херта.

Пет минути по-късно Ишак Блефодил прати топката в мрежата на гостите, но бе отсъдена засада.

Единственото попадение в мача дойде в 57-ата минута, когато Лудовит Рейс стреля силно от границата на наказателното поле. След рикошет в дясната греда, топката влетя в мрежата и така тимът на Тим Валтер си тръгнаха с гол аванс от Берлин.