Франция продължава и ще играе с Мароко

Футбол
23:02 - 10 Декември 2022
7280

Световният шампион Франция продължава участието си на Световното първенство в Катар 2022. В страхотен четвъртфинален мач от Мондиала в Катар „сините“ победиха с 2:1 европейския вицешампион Англия.

Срещата на „Ал Бейт“ предложи доста емоции и пред двете врати.

Около четвърт час след началото на мача Орелиен Чуамени откри след отмерен удар в долния десен ъгъл на Джордан Пикфорд.

„Трите лъва“ се активизираха и изнесоха много силни около 45-50 минути след това, които резултираха в началото на втората част.

Тогава Хари Кейн вкара дузпа, отсъдена за нарушение на голмайстора Чуамени срещу Букайо Сака.

Натискът на четвъртите от Русия 2018 продължи, но когато настъпи последния четвърт час французите показаха, че не са за отписване и си върнаха аванса. Оливие Жиру бе точен с глава.

Драмата стана пълна малко след това, когато влезлият от пейката Мейсън Маунт спечели дузпа, която бе прегледана и чрез ВАР, но капитанът Кейн прати топката високо над вратата.

За „петлите“ предстои полуфинал с Мароко, а „трите лъва“ си отиват у дома.