И Лондон преговаря за отваряне на Ормузкия проток

Новини
21:50 - 10 Април 2026
864
И Лондон преговаря за отваряне на Ормузкия проток

Великобритания ще свика следващата седмица поредния кръг от преговори със съюзниците си относно начините за отваряне на Ормузкия проток за корабоплаването, без да се налага плащането на такси на Иран, съобщи британски представител, запознат с планираните разговори.

Това съобщи "Ройтерс".

Представители на британското външно министерство трябваше да се срещнат с колеги от страните, които участваха в дискусиите на 2 април, ръководени от британския външен министър Ивет Купър, каза служителят, който пожела да остане анонимен.

Дискусиите ще включват координирани икономически и политически мерки, включително възможни санкции и начини за осигуряване на освобождаването на хиляди кораби и моряци, блокирани в пролива, каза служителят.