И шампионката от Аустрелиън Оупън си тръгва безславно

Наоми Осака преклони глава пред американката Анисимова

14:11 - 21 Януари 2022
3248

Американката от руски произход Аманда Анисимова се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия, където ще срещне водачката в схемата Ашли Барти.

Анисимова детронира шампионката в Мелбърн и №13 в схемата Наоми Осака от Япония след обрат с 4:6, 6:3, 7:6(5) в двубой, продължил 2 часа и 18 минути.

Осака проби в откриващия гейм на срещата и не позволи да бъде застигната до края на сета. Във втория Анисимова заигра по-точно и агресивно, направи брейк за 3:1 и после изравни частите.

В заключителната всяка печелеше подаването си, въпреки че в десетия гейм 60-ата в света Аманда имаше два мачбола, които обаче японката отрази. В последвалия дълъг тайбрек 20-годишната американка поведе с 3:0 точки, а после при 9:5 имаше нови четири мачбола и реализира още първия.

Анисимова завърши с 46 печеливши удари (11 аса) и 44 непредизвикани грешки (8 двойни). За Осака показателите бяха 21-45.

Световната №1 Ашли Барти от Австралия не допусна изненада и победи №30 в схемата Камила Джорджи с 6:2, 6:3 за малко повече от един час.

Барти направи три пробива и отрази и четирите шанса за брейк на италианката.