И Жозе Моуриньо аут от Шампионската лига

09:17 - 14 Август 2024
1028

Фенербахче на Жозе Моуриньо отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като завърши 1:1 в реванша срещу Лил и с общ резултат 2:3 е аут от най-силния европейски клубен турнир.

В мача на „Шюкрю Сараджоглу“ домакините поведоха в резултата с автогол на Бафоде Диаките в добавеното време на срещата и така мачът влезе в продължения.

Там „песовете“ останаха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Айса Манди в 109-ата минута.

Въпреки това, гостите от Франция получиха дузпа в 118-ата минута, която Джонатан Дейвид реализира, правейки резултата 1:1.

По този начин Лил се класира за плейофите в ШЛ, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Славия Прага и Юнион Сен Жилоаз, докато тимът на Моуриньо ще играе в плейофите на Лига Европа.