Ето и класацията на мачовете от 27-ия кръг в италианското първенство по футбол

Новини
09:18 - 19 Март 2023
2325

Златан Ибрахимович стана най-възрастният голмайстор в историята на италианската футболна Серия "А", но това не бе достатъчно за отбора на Милан, който претърпя поражение с 1:3 в гостуването си от 27-ия кръг на Удинезе, предава БНР.

Загубата остави Милан на четвъртото място в класирането с точка зад Лацио и още една зад Интер. Рома пък е с една точка зад "червено-черните" преди столичното дерби на "вълците" срещу Лацио тази вечер.

Удинезе поведе в деветата минута на срещата, когато Лазар Самарджич пресече неточен пас на Исмаен Бенасер в средата на терена и подаде в наказателното поле. Роберто Перейра засече топката от добра позиция и я изпрати в горния десен ъгъл за 1:0.

Следващата ситуация в мача бе наистина странна. Златан Ибрахимович пропусна дузпа и играта продължи близо една минута, преди ВАР да се намеси и да върне положението в наказателното поле на домакините заради пресичане на линията на наказателното поле. Шведът не пропусна втория си удар и изравни в четвъртата минута на добавеното време, ставайки най-възрастният голмайстор в историята на Серия "А" на 41 години и 166 дни.

Радостта на Ибрахимович и Милан обаче бе спряна твърде скоро. Бето даде отново преднина на Удинезе две минути по-късно след пас на Айзък Съксес, а в 70-ата минута Кингсли Ехизибуе оформи крайния резултат.