Ибракадабра се завърна с гръм и трясък, вдъхнови Милан

Росонерите спечелиха с 2:0 визитата си на Каляри и отново оглавиха класирането в Серия "А"

10:54 - 19 Януари 2021
1427

Милан победи Каляри като гост с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Серия А. И двата гола за росонерите отбеляза Златан Ибрахимович.

Това бе двубой №16 за възпитаниците на Стефано Пиоли далеч от "Сан Сиро", в който те не губят.

Същата серия Дяволите са имали и в периода между септември 2003 и април 2004 година.

С този успех водачът в калчото се върна на върха, на 3 точки пред втория Интер, който е с 40. Последният път, когато росонерите отново бяха зимен шампион, накрая на кампанията триумфираха и с титлата, а именно през пролетта на 2011 година.

Ибрахимович се разписа в седмата минута на първото полувреме и в седмата минута на втората част.

След успеха Милан вече има 43 точки на върха в класирането, а Каляри е точно над чертата на изпадащите с 14.

Двубоят започна ударно за гостите от Милано. Ликоянис извърши нарушение срещу Ибрахимович, което доведе до дузпа за тима на Стефано Пиоли. Зад топката застана именно Ибра, който не пропусна да даде аванс на отбора си от бялата точка.

В 24-ата минута Давиде Калабрия стреля от дистанция, но покрай вратата. Десет минути по-късно Калабрия отново пропусна да се разпише, като изстрелът му се отби в страничния стълб.

В 52-ата минута Ибрахимович бе изведен от Калабрия и прати топката в мрежата, но първоначално попадението му не бе зачетено. След проверката с ВАР обаче главният съдия посочи центъра.

В 63-ата минута Донарума направи първото си спасяване в мача. Стражът на „росонерите“ отчая Джовани Симеоне, а в ответната атака Ибрахимович бе спрян от Краньо.

В 73-ата минута влезлият като резерва в 66-ата минута Саелемакерс бе изгонен за втори жълт картон.

Десет минути по-късно Чепители отклони с глава центриране от свободен удар, но на сантиметри встрани от вратата.