Ицо Стоичков от една мисия към друга
Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков завърши поредната си мисия като посланик на ФИФА по проекта „Футбол в училище“, която този път беше в столицата на Доминиканската република – Санто Доминго.
Стоичков отбеляза, че регионът Карибски басейн е пълен с таланти, благодари за послещането и обеща нови срещи съвсем скоро. След това Стоичков замина за Канада, където ще се включи в 76-ия редовен конгрес на ФИФА. Събитието е планирано за 30-и април във Ванкувър и е в дневен ред с 13 точки.
„Мисията като посланик на ФИФА продължи в Санто Доминго! Карибският регион е истинско гнездо за футболни таланти! Благодаря, че ме посрещнахте така! Ще се видим скоро пак! А сега е време за конгрес на ФИФА във Ванкувър !“, написа легендарният номер 8 на България и Барселона в страницата си във фейсбук.
До момента Стоичков е посетил Молдова, Гърция, Киргизстан и Туркменистан като посланик на Световната централа по проекта за връщането на футбола в училищната среда.