Ига Швьонтек е последната полуфиналистка в Мелбърн

13:00 - 26 Януари 2022
3129

Ига Швьонтек е последната полуфиналистка на Australian Open, след като успя да надвие Кая Канепи (4:6, 7:6(2), 6:3) след 3 часа и 1 минута на корта под адската жега в Мелбърн.

Естонката спечели първия сет, но Швьонтек успя да постигна втори пореден обрат на първия голям шлем за годината.

За Канепи участието в Мелбърн завърши със седми загубен четвъртфинал на „мейджър“. До момента тя имаше по дпо два на всеки от останалите три турнира от най-високото ниво.

„Доволна съм, че ми остана глас, с който да кажа благодаря. Това беше луд мач и без енергията от публиката едва ли щях да го завърша“, каза Швьонтек след двубоя.

В полуфинала тя ще играе срещу Даниел Колинс, която победи Ализе Корне с 6:2 и 3:0 във втория сет, когато Корне се отказа.