Икарди измъкна ПСЖ срещу Реймс

12:10 - 28 Септември 2020
1490

Пари Сен Жермен спечели третата си поредна победа във френската Лига 1. Парижани се наложиха с 2:0 над Реймс в мач от петия кръг на първенството.

Френският шампион поведе още в 9-ата минута с гол на Мауро Икарди. Той се възползва от отлично подаване на Килиан Мбапе. До края на първото полувреме ПСЖ създаде още няколко доста опасни положения пред вратата на Реймс, но така и не успя да отбележи второ попадение.

След почивката ситуацията на терена се запази, като парижани бяха по-активният отбор и създадоха доста положения пред вратата на съперника. В крайна сметка в 62-ата минута отново Икарди бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа за 2:0. Асистенцията пък отново бе на Мбапе.

След победата ПСЖ събра 9 точки и се намира на седмо място в класирането. Лидер е тимът на Рен с 13. Реймс пък записа четвъртата си поредна загуба и заема 19-то място в Лига 1 с едва 1 точка.