Икономичен ЦСКА тресна Локо в Пловдив

Гол на Лазар Туфегджич прати пълния комплект точки в София

19:16 - 01 Ноември 2022
2458

ЦСКА постигна трудна, но много важна победа в гостуването си на Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в отложен двубой от седмия кръг в efbet Лига.

Единственото и победно попадение реализира Лазар Туфегджич в 28-ата минута, който обаче малко преди края на първото полувреме се контузи и бе заменен.

Червените не изиграха най-добрия си мач и имаха доза късмет, за да си тръгнат с трите точки от „Лаута“.

Домакините бяха по-добрия и по-настойчивия тим на терена, като възпитаниците на Александър Томаш създадоха редица ситуации пред вратата на Густаво Бусато, но така и не успяха да ги реализират.

По този начин столичани записаха четвърта поредна победа като гост и общо пети пореден успех в шампионата. ЦСКА е лидер в първенството вече с 40 точки, докато Локомотив Пд остава четвърти с 30 пункта.

В следващия кръг „червените“ приемат Локомотив София в столично дерби, а „черно-белите“ домакинстват на шампиона Лудогорец.