Икономичен Реал тресна Лас Палмас

Кралския клуб задмина Барса, но даде две свидни жертви

11:19 - 28 Септември 2023
1393

Дни след поражението от Атлетико Мадрид тимът на Реал Мадрид бързо се надигна и постигна резонна победа с 2:0 у дома над Лас Палмас в среща от 7-ия кръг на Ла Лига.

В първия си мач като титуляр Браим Диас откри резултата в последната секунда на първата част, а в 54-тата минута Хоселу удвои.

С този успех тимът на Карло Анчелоти задмина Барселона, но е на второ място - на точка от изненадващия лидер Жирона. В следващия си двубой белите от Мадрид гостуват точно на каталунците, като това ще се случи в събота вечер.

При предишната си визита на Жирона през пролетта Реал отнесе четири гола (2:4).

За първи път през сезона Джуд Белингам не беше титуляр за Реал, като дори не се появи в игра, а остана сред резервите. На терена след контузия се завърна Винисиус Жуниос, но пък Дейвид Алаба напусна с травма, а в края болки усети и Антонио Рюдигер.

Иначе мачът ще се запомни и с огромния брой пропуски на кралете - особено през първата част, когато те вкараха чак от осмия си точен удар.